Diagon Alley | Hogwarts RPG
Diagon Alley | Hogwarts RPG Sitesinin Sihirli Kapılarını Açmak Ve Siteden En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen Üye Olunuz..

Saygılarımızla,

Diagon Alley | Hogwarts RPG Yöneticileri. (:
Diagon Alley | Hogwarts RPG Sitesinin Sihirli Kapılarını Açmak Ve Siteden En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen Üye Olunuz..

Saygılarımızla,

Diagon Alley | Hogwarts RPG Yöneticileri. (:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sihir Dünyası Artık Bir Tık Ötede..

AnasayfaWeb Site.KapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Büyücü Dünyasına İlk Adım

3 posters
YazarMesaj
Jack Sezluc'a
1.Sınıf Slytherin Öğrencisi.
Jack Sezluc'a

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:
Büyücü Dünyasına İlk Adım Left_bar_bleue0/0Büyücü Dünyasına İlk Adım Empty_bar_bleue  (0/0)
Uyarı: Yok
Şöhret: Yok

Büyücü Dünyasına İlk Adım Empty
MesajKonu: Büyücü Dünyasına İlk Adım   Büyücü Dünyasına İlk Adım EmptySalı Ara. 14, 2010 8:33 pm

Sonunda olmuştu! Büyücülerin dünyası, ait olduğu yer. Otobüsle yapılan bir buçuk saatlik uçak yolculuğundan sonra yine yarım saatlik otobüs yolculuğu yapmış ve daha önceden ona belirtilen durakta inmişti.

Çevresine bakındı. Her ne kadar onlar buraya taşınalı 6 ay gibi bir süre geçmişte olsa Londra sokaklarına ve Victoria stili binalara alışık değildi. O tek düze, dikdörtgen New York apartmanları arasında büyümüştü. Bu kadar detaya alışık olmasada yine güzel bir şey olduğunu düşünmüştü. Ona rağmen tek bir bina, şimdiye kadar gördüklerinin arasında en çarpık yapıolma şerefine erişmişti. Eski orta çağ şeklindeki tabelasında yarım yamalak yazıları okumaya çalıştı. En sonunda birazda tahminle gelmesi gereken yer olan Çatlak Kazan yazısını fark etti.

İçeri girdiğindeki ortamı anlatmaya yetecek gücü olduğunu sanmıyordu.Kesinlikle orta çağda geçen, The Patriot veya Braveheart'de gördüğü (ki iki filmdede Mel Gibson'ın baş rol oynamış olması garipti) evlere benziyordu. Orta çağdaki krem rengi duvarlar, kestane rengi ahşap sütunlar, yine kestane rengi ahşap tezgah. New Yorkta gördüğü otellerin, barların niteliklerinden hiç biri burada yoktu. Hatta neredeyse zorlukla farkettiği uçan şarap kadehleri ve şişeleri hiç yoktu!

Elinde bavullar, kot bermuda şort ve hawaii gömleği ile bu mekanın büyüsünü bozan tek kişiydi. Gerçektende büyüsünü bozmuştu. Tezgah'a doğru giderken uçan kadehlerden birisine çarpmış ve alnını incitmişti. Bir kaç adamın homurtusunu duydu ama yoluna umursamadan devam etti. Daire şeklinde oturaklara rahatsız olduğunu belirtircesine baktı. Bu dört ayaklı sandalye bozması şeyleri sadece havuz başındaki barlarda görmüştü. Bir tezgahın başında ne işi vardı? Üstelik kumaşları mordu ve daha ne olduğunu anlamadan sarıya dönmüştü. Burası büyücülerin dünyasıydı. Alışması lazımdı, artık o da buraya aitti.

Bavulunu taburenin yanına koyarak acemi bir şekilde oturmaya çalıştı. Öksürük ile boğazını temizleyip aklından ne diyeceğini geçirdi. Böyle bir şeyi ilk defa yapıyordu. Kibar mı olmalıydı yoksa soğuk mu? Belki biraz erkeksi. Ama burası Londraydı. Kibirin ve kibarlığın şehri.

"Afedersiniz bayım, ben Jack Sezluc'a. Acaba birisi beni sormuş muydu diye merak ettimde. Bir bilginiz var mıydı acaba?
Hillary Black Bucks
İksir Profesörü. | Admin.
İksir Profesörü. | Admin.
Hillary Black Bucks

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:
Büyücü Dünyasına İlk Adım Left_bar_bleue72/100Büyücü Dünyasına İlk Adım Empty_bar_bleue  (72/100)

MesajKonu: Geri: Büyücü Dünyasına İlk Adım   Büyücü Dünyasına İlk Adım EmptySalı Ara. 14, 2010 9:35 pm

Bu gün onun önemli bir görevi vardı. Dumbledore ona bir öğrencisi için yardım isteyinde bulunmuştu ve Hillary düşünmeden kabul etmişti. Sabah erken gitmeliydi. Bu yüzden erken uyandı acilen duşa girdi ve hemen hazırlandı. çyle hızlı davranıyordu ki kendisi bile şaşırmıyor değildi. Biraz sonra eşi de uyanmış yataktan garip garip bakıyordu. Hillary de ona gülümseyerek olanları anlattı ve kızlara sahip çıkmasını bu gün bütün gün evde olamayacağını söyledi. Orlando onaylayınca kahvaltı bile yapmadan evden dışarı çıktı. Cübbesini bile giyememişti yolda hem hızla yürüyor hem de cübbesini giyimeye çalışıyordu. Hızlı olmaya çalışıyordu çünkü çocuk Muggle doğumluydu ve hiç bir yeri bilmiyordu. Kaybolabilirdi ve çocuk Hillary nin sorumluluğundaydı ve böyle bir şey asla ama asla olmamalıydı. Sonunda çatlak kazana geldi ve sahibi olan Tom a yaklaşıp

''Bu gün ufak bir çocuk geldi mi Tom?'' diye sordu.
''Bu gün yüzlerde çocuk geldi buraya Mrs. Bucks.'' deyince daha fazla açıklama yapması gerektiğini anladı.

''Burayı tanımayan ve tek başına bir oğlan çocuğu olması lazım Tom.''
''A, evet anladım... Hayır öyle birisi gelmedi.''

Donra Tom a teşekkür etti ve çatlak kazanı gözleriyle taradı. Bu dükkan çok eskiydi, her şey ahşaptandı. Ve yine her zamanki gibi tıklım tıklım doluydu. Bir kaymak birası ısmarladı ve boş bir masaya oturdu. Masa kapının yanındaydı, bilerek oraya oturmuştu çünkü çocuk gelince görmesi gerekiyordu. Biraz kaymak birasından içti, çok değil bir kaç dakika sonra bir çocuk kapıdan girip

"Afedersiniz bayım, ben Jack Sezluc'a. Acaba birisi beni sormuş muydu diye merak ettimde. Bir bilginiz var mıydı acaba?'' diye sordu. Evet bu o çocuktu. Hemen kalkıp çocuğun yanına yaklaştı ve omzuna dokundu. Çocuk ona döndü, Hillary çocuğun biraz ürktüğünü fark etti. Hemen elini uzattı ve

''Aradığın kişi benim genç adam. Merhaba ben Profesör Bucks.'' dedi. Gülümsüyordu.

En son Hillary Black Bucks tarafından Salı Ara. 14, 2010 11:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Albus G. Dumbledore
Admin | Hogwarts Müdürü
Admin | Hogwarts Müdürü
Albus G. Dumbledore

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:
Büyücü Dünyasına İlk Adım Left_bar_bleue0/0Büyücü Dünyasına İlk Adım Empty_bar_bleue  (0/0)
Şöhret: Sınırsız.

MesajKonu: Geri: Büyücü Dünyasına İlk Adım   Büyücü Dünyasına İlk Adım EmptySalı Ara. 14, 2010 10:06 pm

Jack Sezluc'a RP Yorumu:

Uzunluk çok iyi.

Betimlemeler olağanüstü.

Renkler de uyuşuyor, çok hoş..

Türkçe kullanımı gayet iyi.

Bu RP değerlendirilecek ise: 8/10.

Hillary Black Bucks RP Yorumu:

Bazı yerlerde rengi koyu kullandın, hoş değildi.

Betimleme az.

Uzunluk eh fena değil .

Türkçe kullanımını bozuyorsun.

RP Puanı verilecek olursa: 4/10
http://diagonalley.yetkinforum.com
Jack Sezluc'a
Jack Sezluc'a

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:

MesajKonu: Geri: Büyücü Dünyasına İlk Adım   Büyücü Dünyasına İlk Adım EmptyC.tesi Ara. 18, 2010 7:50 pm

RP out= Hillary yazmak istemediğini belirttiğinden onun yerine ben yazdım. Ayrıca bu mesaj ile RP bitecektir ve lütfen ilk gören yetkili başlığı kilitlesin.

"Aradığın kişi benim genç adam. Merhaba, ben profesör Bucks."

Birden omuzunda beliren el onu ürkütmüştü. Hemen arkasına dönüp elin sahibine baktı. Kadın yirmili yaşlarındaymış gibi gösteriyordu. Kendisi gibi sarışın mavi gözlüydü. Üstündeki elbiseler ise günlük yaşamda rastladığı türde özelliklere sahip değildi. Bu tarz büyücü dünyasına mı yoksa Londraya mı özgüydü?

Saniyenin onda biri kadar bir sürede gözünün önünden bir fotoğraf, anı karesi geçti. Arkasından ise kıkırdama sesi geldi. Ne gördüğünden emin değildi ama kıkırdama sesinin profesöre ait olduğu kesindi. Gördüğü 'resimde' ise sarışın bir kadın ve iri yapılı kumral, erkek olduğu bariz birisi vardı. Yine genel hatları veya başka özellikleri hatırlamıyordu. Sadece bulanık renkler birbirine girmiş gibiydi.

Gördükleri başının ağrımasına; başının ağrıması ilede parmaklarının şakaklarını ovalaması bir olmuştu. İçinden 'İşte yine oldu.' diye içinden geçirdi. Hanın sahibine dönüp; "Teşekkür ederim bayım." diyerek bavulunun sapını kavradı. Tek bir hareketle taburesinden fırlayarak "Tanıştığımıza memnun oldum Profesör!" dedi.

Kadın elini palto gibi duran şeyin cebine attı ve oradan bir parşömen çıkartarak Jack'e verdi. Jack hemen beceriksizce parşömeni açarak içindekileri okudu. Bu bir listeydi. Yazanları okuyabilsede ne oldukları hakkında hiç bir fikiri yoktu.

"Bunlar okul içbn ihtiyacın olan eşyaların listesi. Tabi ki asa, cüppe gibi şeylerde var ama her şey sırayla. İlk önce sana kalacak bir yer ayarlayalım. Tom, rica etsem?"

"Hemen Profesör! Bavulunu buraya bırak küçük adam, geldiğinde alırsın."

Daha demin konuştuğu adam arkasındaki anahtarlıktan üstünde 12 yazan bir anahtarı alıp Jack'e verdi. Jack'in bavuluu tezgah arkasına alıp işine geri döndü.

"Gel hadi, daha almamız gereken şeyler var."

Kadın yürüyerek bir kapıdan çıktı. Doğal olarakta Jack peşinden gitti. Bir bahçeye gelmişlerdi. Yalnız bu küçük bahçenin etrafı kırmızı tuğlalı duvarla örülmüştü ve ötesi görülmüyordu. Kadın uzun, ince bir sopa çıkarıp bir kaç tuğlanın üstüne dokundu. Jack'in gözleri önünde duvar tuğlaları iki yöne doğru hareket etti ve bir kapı oluşturdu.

Gözlerinbn önünde duran manzara, muazzamdı. Sanki şehir içindeki bir başka şehirdi. Kasvetli yapıları vardı ama bir o kadarda şirindi.

Sırtına vuran bir el, ona hitap eden bir ses işitti. Bu ikiside Profesör Bucks'a aitti.
"Diagon yoluna hoş geldin Jack."

Büyücü Dünyasına İlk Adım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gizilgen Online : Büyücü
» Azkaban Büyücü Hapishanesi
» Tarafınızı Seçin Büyücü Olun! ***
» Hogwarts Dışındaki Büyücü Okulları