Diagon Alley | Hogwarts RPG
Diagon Alley | Hogwarts RPG Sitesinin Sihirli Kapılarını Açmak Ve Siteden En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen Üye Olunuz..

Saygılarımızla,

Diagon Alley | Hogwarts RPG Yöneticileri. (:
Diagon Alley | Hogwarts RPG Sitesinin Sihirli Kapılarını Açmak Ve Siteden En İyi Şekilde Faydalanmak İçin Lütfen Üye Olunuz..

Saygılarımızla,

Diagon Alley | Hogwarts RPG Yöneticileri. (:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sihir Dünyası Artık Bir Tık Ötede..

AnasayfaWeb Site.KapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Baykuş Alımı. *

+3
Julia Alexis Black
Chris Joshua Potter
Albus G. Dumbledore
7 posters
YazarMesaj
Albus G. Dumbledore
Admin | Hogwarts Müdürü
Admin | Hogwarts Müdürü
Albus G. Dumbledore

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:
Baykuş Alımı. * Left_bar_bleue0/0Baykuş Alımı. * Empty_bar_bleue  (0/0)
Uyarı: Yok
Şöhret: Sınırsız.

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptyPtsi Ara. 06, 2010 10:04 pm

Baykuş Alımı. * 120 Baykuş Alımı. * Baykus-120x120
Baykuş Alımı. * 120

Özellikle Hogwarts'a yeni başlayacak olan öğrenciler tarafından adeta istila edilmiş bir bölümdür.Yetişkinler pek fazla uğramasa da dükkanda en çok satışı yapılan hayvandır baykuşlar.

Örnek RP için "Kedi Alımı.*" başlığını inceleyeniz.

Bu hayvanın fiyatı: 9 Galleon'dur.

En son Albus. tarafından Perş. Ara. 09, 2010 3:11 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://diagonalley.yetkinforum.com
Chris Joshua Potter
* Biçim Değiştirme Profesörü.
* Biçim Değiştirme Profesörü.
Chris Joshua Potter

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:
Baykuş Alımı. * Left_bar_bleue60/100Baykuş Alımı. * Empty_bar_bleue  (60/100)
Şöhret: Yok

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptySalı Ara. 07, 2010 9:13 pm

Chris asasını almıştı ama içinde bir eksiklik hissediyordu. Bu eksiklik bazı zamanlar içinde bir kırgınlığa bazen de nefrete dönüşmekteydi. Bu eksiklik bir ev hhayvanının olmayışıydı. Abisinin bir karbeyazı baykuşu vardı ve onu çok sevmekteydi: Hedwig'i. Ama kendisine ade bir güzel baykuş alınması konusu açıldığında-ki bu konu her zaman yemekte açılırdı- her zaman azar işitirdi abisinden o eskiden harika sevinçlere sahne olmuş, posterlerle kaplanmış duvarların gözünün önünde.

İşte yine böyle bir günde, sabahın erken vakitlerinde Chris, abisinden bu sefer bir izin koparabileceğini düşünmekteydi.

--Günaydın.

--Sen de Chris. Kahvaltını çabucak yap, sonra da-

Ama Chris, abisinin konuşmasını bölerek,

--Beni dinle abi, bu sefer olacak, bana bugün bir baykuş alınacak, yoksa...

-- O koca çeneni kapatıp beni dinleseydin, bugün tekrardan Diagon Yolu'na gidip sana bir evcil hayvan alacağımız bilirdin.

Chris şaşkınlıktan suspus kalmıştı. İnanamıyordu, artık onun da bir evcil hayvanı yani bir baykuşu olacaktı.

Kahvaltının ardından hızla, önceki gün gittikleri aynı barın önüne geldiler: Çatlak Kazan'ın. İçeri girdiler ve Tom ile merhabalaşıp, arkadaki tuğla duvara gittiler. Bir kez daha Harry, asasını çıkararak belirli tuğlalara hafif ve bıkkın bir şekilde dokundu. Kırmızı tuğlaların arasında, abisinin bahsettiği, Hogwarts'ın bekçisi Hagrid'in bile rahatlıkla geçebileceği bir yarık açıldı ve oradan geçerek Diagon Yolu'na ulaştılar.

Diagon Yolu, çok büyük bir caddeydi, ileride; arkasındaki küçük binaların arasından fışkırmış kocaman bir beyaz bina yükseliyordu: Grinngotts Büyücü Bankası. Onun hemen çıkışındaki bir geçitten Knucktorn Yolu'nun başlangıcı göze çarpmaktaydı.

Sihirli Hayvan Evi'nden içeri girdiler. Vitrindeki kafeste renk renk fareler, birbirinden gösterişli hareketler sunuyorlardı. Kediler, masaların üzerinde dolaşıyorlar, pinekliyorlar ya da farelere tehditkar bakışlar fırlatıyorlardı. En arkadaki vitrinde ise Chris'in sonunda kavuşacağı, gözleri kahverengi, tüyleri beyaz ve kahverengi çiziklerden olan bir baykuş durmaktaydı.
Albus G. Dumbledore
Admin | Hogwarts Müdürü
Admin | Hogwarts Müdürü
Albus G. Dumbledore

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptyÇarş. Ara. 08, 2010 2:40 pm

*Türkçe kullanımına hakimsin. Cümleler düzgün ve akıcı.

*3 yerde hataya rastladım, ama iyiydi.

*Diagon Yolu'na gidip hayvan almamalı ve ertesi gün gitmeleri biraz garip olmuş, ama hoş bir değişiklik.

Neyse, beğendim, bayağı hoş ve güzeldi. Tebrik ederim, artık baykuşun oldu. Smile

Julia Alexis Black
1.Sınıf Slytherin Öğrencisi.
Julia Alexis Black

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:
Baykuş Alımı. * Left_bar_bleue66/100Baykuş Alımı. * Empty_bar_bleue  (66/100)

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptyPerş. Ara. 09, 2010 7:18 pm

Julia ve Hillary asalarını almışlardı ama daha hala alınacak malzemeler vardı.Julia aslında Flourish ve Blots'a gitmek istemişti ama Binbir Çeşit Baykuş Dükkanı daha yakındı.O yüzden ilk önce oraya gitmişlerdi.Her tarafta renk renk baykuşlar vardı.Bazıları çok çirkin bazıları ise çoık güzeldi.Off...Seçmek çok zordu.Derken Hillary'nin sesi duyuldu.

"Anne?"

Mrs Black dönüp kızına baktı."Ne oldu?"

"Ben kedi almak istiyorum."

"Tamam, önce kardeşin bir baykuş seçsin, sonra alırız."

Hillary buna bozulsa da belli etmeyip "Olur." dedi.Hemen kedisini almak istiyordu.Çok heyecanlıydı.Zaten öncelik hep Julia'nın oluyordu.Julia seçsin, Julia geçsin...

Julia ise hem onun huyuna uygun hem de güzel bir baykuş almak istiyordu.

Kaç saat geçmişti bilmiyordu Julia.Ama o kadar ki Mrs Black, "Çabuk ol Julia.Bütün günü burada mı geçirmek istiyorsun.Daha sadece asanı aldığımızı hatırlatırım." diye itiraz etti.

Julia annesini dinlemiyordu bile.Önündeki hem huy hem görünüş olarak ona uygun olan baykuşu incelemekle meşguldü.Annesine "Bunu istiyorum." dedi.
Albus G. Dumbledore
Admin | Hogwarts Müdürü
Admin | Hogwarts Müdürü
Albus G. Dumbledore

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptyPerş. Ara. 09, 2010 7:23 pm

*Betimlemeler az, ama iyi.
*Hata bulunmamıştır.
*Türkçe kullanımına hakimsin.
*Biraz karışık oldu, uzatabilirdin.
*Noktalama işaretinin kullanımında hatalar var.

Yukarıdakiler dışında güzel olmuş. Artık baykuşun var..
Helena Victoria Covenant
Helena Victoria Covenant

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptyPtsi Ara. 13, 2010 3:39 pm

Covenant'lar, Madam Malkin'den çıkmış, Binbir Çeşit Baykuş Dükkanı'na gidiyorlardı. Burada sadece Helena için bir hayvan alacaklardı. Çünkü Jenny'nin bir baykuşu vardı.

Covenant'lar, Binbir Çeşit Baykuş Dükkanı'na adım attıklarında Helena hemen baykuş reyonuna gitti. Hayvan seçmek o kadar zordu ki...

Bazı baykuşlar o kadar çirkindi ki Helena hemen onları es geçiyordu, bazılarını da uzun uzun inceliyordu. Helena baykuşların çok büyük olduklarını fark etti. Hafif bir şey istiyordu. O anda aklına bir fikir geldi. Neden cüce baykuş almıyordu ki?

"Anne?" dedi Helena.

"Ne oldu tatlım?" dedi Mrs Covenant.

"Ben cüce baykuş almak istiyorum."

"Tamam tatlım." dedi Mrs Covenant. Sonra bir görevliyi yanlarına çağırıp sordu. "Cüce baykuşlar nerede?"

"Normal baykuşlardan sonra biraz ilerleyin, oradalar." dedikten sonra görevli gitti.

Mrs Covenant homurdanıyordu. "Normal baykuşlar mı? Yani cüce baykuşlar anormal mi?"

Mr Covenant karısını sakinleştirmek için harekete geçti. "Adam öyle demek istememiştir."

"Bana ne!Demiştir artık."

Bunları konuşurken cüce baykuşların olduğu reyona varmışlardı. Hepsi heyecanla cıvıldıyordu.

Helena cüce baykuşlara bakarken birden gözüne ilerdeki bir baykuş ctakıldı. Çok şirindi. Kehribar rengi tüyleri vardı. Helena o baykuşu almaya karar verdi.

Jonathan Sezluc'a
1.Sınıf Gryffindor Öğrencisi.
Jonathan Sezluc'a

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:
Baykuş Alımı. * Left_bar_bleue14/100Baykuş Alımı. * Empty_bar_bleue  (14/100)

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptySalı Ara. 14, 2010 10:47 pm

İştee asa ve cüppe tamamdı.Şimdi sırada Hayvan vardı...Hayvan olarak sanırım baykuş alacaktım.Çünkü hem hızlı ve çeviktiler hemde Haber iletebilirlerdi.Aslında ben bir metamorfmagus olarak baykuşa dönüşebilirdim.Ama eh açıkçası okadar yol yürümeye üşeniyordum.Kim okadar uçacaktıki değilmi ama boşu boşuna kendimi yoramazdım.

Binbir çeşit baykuş dükkanına girer girmez ilk gördüğüm birsürü renkte,Boyda ve şekilde baykuş vardı.Bu dükkanın sahibi bu kadar fazla baykuşu nasıl bulmuştu bilmiyordum ama.Bildiğiim kadarı ile bu baykuşlar özel eğitimliydi...Aniden simsiyah güzelmi güzel parlak tüylü bir baykuş gördüm.Tam anlamıyla muhteşemdi.Sağlam ve uzun kanatları o eşsiz dik duruşu ile çok disiplinli olduğu belli oluyordu.

Satıcının yanına uzandım adamın kirli sakalına bile dikkat etmedim.Çünkü gözüm hala o siyah ve büyük baykuştaydı.Bunu istiyorum bayım nekadar galleon olursa olsun bu baykuşu almalıyım.Diye hafifçe seslendim o hala yüzünü farkedemediğim kirli sakallı adama sonra adamın vereceği cevabı bekledim.Bu adam ciddi olduğumu anlarsa iyi olacaktı sonra adamın he he dediğini ve baykuşu bana getirdiğini gördüm.Gringots dan aldığım parayı çıkarttım ve adama uzattım.

Üzgünüm annem pc yi istiyo kısa ve kötü oldu:(
Raphael Tremblay
1.Sınıf Hufflepuff Öğrencisi.
1.Sınıf Hufflepuff Öğrencisi.
Raphael Tremblay

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptyÇarş. Ara. 15, 2010 3:32 pm

Ollivanders'dan Çıktıktan Sonra Kendine Asla Yalnızlık Çektirmeyecek Bir Hayvan Almaya Geldiydi Sıra

"Bir Köpek Almalıyım"

Diye Düşündü Ardındanda Yine Kendisi Bu Görüşe Karşı Çıktı

"Saçmalamaya Başlıyorum Zaten Bir Kurt'a Dönüşebiliyorum"

Kedilerden Oldum Olası Nefret Etmiştir En Sevmediği Hayvanlardan Biri De Diyebiliriz Kediler İçin Bunun Nedenini Oda Bilmiyordu Ama Nefret Ediyordu İşte.Sonra Düşündü

"Bir Baykuş Haberleşme Açısındanda Yardımı Dokunabilir Evet Bir Baykuş Alacağım"

Yavaşça Ve Giydiği Ayakkabının Sesi İle Dükkana Yürümeye Başladı Biliyordu Böyle Olacağını O Ayakkabıyı Giymemeliydi O Kadar Gürültünün Arasında Bile Ayakkabının Sesleri Seçilebiliyordu Herkes Ona Bakıyordu Şimdi ,Biraz Daha Hızlandı Ve Sonunda Vardıydı Dükkan'a İşte Kalabalıktan Uzaklaşmak İçin Hiç Beklemeden Daldı İçeriye,İçeride Sayıları Çokça Fazla Olan Hayvanlar Vardı Baykuşlara Bakmak İçin İlerledi Yavaşça Ayakkabısının Ses Çıkarmaması İçin Ucuna Basmaya Başladıydı
Birsürü Baykuş Gördü Fakat Hiçbirine Kanı Isınmadıydı Tam Umudunu Kaybedicekti Ki Bir Baykuşun Ona Doğru Baktığını Gördü.Baykuşlar Hakkında Okumuştu Ve Bu Baykuş Türünün Bir Bayağı Puhu Olduğunu Anlamakta Zorluk Çekmedi.Gerek Diğer Baykuşlara Oranla İriliğine Göre Gerek İse Kulak Tutamlarından Olsun Bu Bir Dişi Bayağı Puhu'ydu Kanat Açıklıkları 2 Metreyi Buluyordu Yaklaşık 3.5 Kg Kadar Bir Ağırlığı Vardı Kahverengi Üzerine Beyaz Noktaları Vardı Ve Görünüşe Göre O Da Raphael'i Sevmiş Gibi Duruyordu Bir Görevlinin Sesiyle İrkildi O Sırada

"Güzel Bir Seçim Efendim Oldukça Sadıktırlar"

"Bunu İstiyorum"Dedi Raphael Kibirli Bir Sesle

"Tabi Efendim"
Vasilisa Kate Bucks
Vasilisa Kate Bucks

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptyCuma Ara. 17, 2010 7:59 pm

Kate bugün baykuş almaya gidecekti ama ablası heyecanını bölmüştü.Çünkü baykuşları küçümseyip duruyordu.
"Ne var ki bunda ? Kediler dünya'nın en iyi hayvanıyken hangi aptal baykuş alırdı ki ?" diye söyleniyordu.
Kate de ona söyleniyordu Smile . Kate baykuşların en iyi hayvan olduğunu düşünüyordu hem mesajşarı iletmede de görev alıyordu.Asıl aptal olan kedilerdi. Her tarafa tüylerini dökerlerdi.

Söylenişler bitince( hele şükür ) Kate'in baykuşunu almaya gittiler.Diagon Yolu'na geldiklerinde Kate heyecanlandı.Dükkanı bulup içine girdiklerinde daha da heyecanlandı çünkü bu baykuşlar müthişti.Kate etrafı gezmeye başladı tabi ki ablası hala söyleniyordu.Bazen ablasının çok ahmak olduğunu düşünüyordu Kate..
Abladına bağırdı
"Heyy neye ihtiya.." sözünü tamamlayamadı çünkü bembeyaz bir baykuşun önünde durdu.Kate'in soluğu kesildi.Bu baykuşa bayılmıştı . Okula gidince arkadaşlarına hava atacaktı . Babasına bağırmaya başladı :
"Ben bunu istiyorum ! Bana bunu alın !" Babası soluk soluğa Kate'in yanına gitti ve Kate'in heyecanını hissetti.

Kate'e gülümsedi ve Kate'e en sevdiği baykuşu alıp dükkandan çıktı .
Jonathan Sezluc'a
Jonathan Sezluc'a

Sıhır Denetleme
RPG Gücü:
Baykuş Alımı. * Left_bar_bleue14/100Baykuş Alımı. * Empty_bar_bleue  (14/100)

Baykuş Alımı. * Empty
MesajKonu: Geri: Baykuş Alımı. *   Baykuş Alımı. * EmptyPtsi Ara. 20, 2010 4:31 pm

Jonathan Sezluc'a demiş ki:
İştee asa ve cüppe tamamdı.Şimdi sırada Hayvan vardı...Hayvan olarak sanırım baykuş alacaktım.Çünkü hem hızlı ve çeviktiler hemde Haber iletebilirlerdi.Aslında Mektubu kendimde gödnerebilirdim.Ama eh açıkçası okadar yol yürümeye üşeniyordum.Kim okadar uçacaktıki değilmi ama boşu boşuna kendimi yoramazdım.

Binbir çeşit baykuş dükkanına girer girmez ilk gördüğüm birsürü renkte,Boyda ve şekilde baykuş vardı.Bu dükkanın sahibi bu kadar fazla baykuşu nasıl bulmuştu bilmiyordum ama.Bildiğiim kadarı ile bu baykuşlar özel eğitimliydi...Aniden simsiyah güzelmi güzel parlak tüylü bir baykuş gördüm.Tam anlamıyla muhteşemdi.Sağlam ve uzun kanatları o eşsiz dik duruşu ile çok disiplinli olduğu belli oluyordu.

Satıcının yanına uzandım adamın kirli sakalına bile dikkat etmedim.Çünkü gözüm hala o siyah ve büyük baykuştaydı.Bunu istiyorum bayım nekadar galleon olursa olsun bu baykuşu almalıyım.Diye hafifçe seslendim o hala yüzünü farkedemediğim kirli sakallı adama sonra adamın vereceği cevabı bekledim.Bu adam ciddi olduğumu anlarsa iyi olacaktı sonra adamın he he dediğini ve baykuşu bana getirdiğini gördüm.Gringots dan aldığım parayı çıkarttım ve adama uzattım.

Üzgünüm annem pc yi istiyo kısa ve kötü oldu:(

Baykuş Alımı. *
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Asa Alımı.
» Moderatör Alımı
» Kedi Alımı.*
» Köpek Alımı.*
» Örnek Asa Alımı RPG'si! Önemli! *